własna strona www

Jak założyć sklep internetowy?

Warto wiedzieć, jak założyć sklep internetowy. Własna strona internetowa z e-sklepem wymaga przede wszystkim zarejestrowania działalności gospodarczej. Po jej założeniu należy również zadbać o elementy, które są niezbędne do uruchomienia sklepu internetowego. Dotyczy to oprogramowania dla sklepu, odpowiedniego hostingu oraz własnej domeny.

Najtrudniejszym etapem jest wybór oprogramowania, na którym działać będzie sklep internetowy. Dostępnych jest kilka możliwości. Pierwsza z nich do zakup gotowego oprogramowaniae wraz z utrzymaniem sklepu lub bez. Alternatywą może być darmowe oprogramowania, jednak zwykle jest ono dość ograniczone. Najdroższą opcją jest zlecenie przygotowania zupełnie nowego oprogramowania dla sklepu.

Kolejnym krokiem jest wybór domeny, której adres powinien być łatwy do zapamiętania i kojarzący się z branżą. Jeżeli nie dostarczy go dostawca oprogramowania, należy zadbać także o hosting. Najlepiej wykupić pakiet z obsługą PHP. Limit transferu oraz rozmiar serwera powinien zależeć od indywidualnych parametrów sklepu. Własna strona internetowa powinna być połączona ze sklepem, najlepiej na jednej domenie.  Obniża to koszty promocji do jednego adresu www i do jednej marki.

własna strona www