optyczne powiększanie wnętrza

Jak urządzić i optycznie powiększyć mały salon?

W niewielkich mieszkaniach, salon zazwyczaj pełni dwie funkcje – jest pokojem wypoczynkowym oraz sypialnią. Sprawdź, jak optycznie powiększyć oraz jak urządzić mały salon, by jednocześnie pełnił rolę pokoju dziennego jak i sypialni.

Jak powiększyć?

Jeżeli salon sąsiaduje z kuchnią warto pomyśleć o połączeniu tych dwóch pomieszczeń. Wyburzenie ściany optycznie powiększy nam przestrzeń w mieszkaniu. Możemy postawić stolik lub barek, po to by nieco oddzielić te dwie strefy. Ponadto, optycznie powiększymy salon, jeżeli jego ściany pomalujemy na jasny, odbijający światło kolor.

Jak urządzić?

Musimy urządzić salon tak, by go nie zagracić. Zrezygnuj z wielkich, przytłaczających regałów, które zabierają przestrzeń. Postaw na nowoczesne i co najważniejsze funkcjonalne meblościanki, które mają odpowiednio przygotowane miejsce na telewizor, książki czy bibeloty.

Z racji tego, że mały salon najczęściej pełni również rolę sypialni, musimy wybrać odpowiednią sofę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kanap, sof czy narożników, także przeznaczonych do małych wnętrz. W większości meble tapicerowanie łączą w sobie funkcję spania, zatem idealnie nadadzą się do pokoju, który jednocześnie musi pełnić rolę salonu i sypialni.

optyczne powiększanie wnętrza

Najczęściej w małym salonie musimy również zmieścić szafę na ubrania. W takiej sytuacji, najlepiej znaleźć w salonie miejsce na szafę wnękową. Po pierwsze, w takiej szafie jest o wiele więcej miejsca, niż w szafie tradycyjnej, po drugie jednolity wzór drzwi przesuwnych szafy może udawać ścianę, a jeżeli zamiast określonego wzoru, wybierzemy lustra, szafa optycznie powiększy nasze wnętrze.

Można również wykorzystać zjawisko optycznego powiększenia salonu, dzięki złudzeniu optycznemu wywoływanemu przez odpowiednio dobrany moty fototapety. Trzeba jednak zaznaczyć, że fototapeta wymaga wolnej powierzchni na ścianie. Jeśli fototapeta nie będzie zasłonięta, efekt optycznego powiększenia przejdzie wszelkie oczekiwania.

Sklep z fototapetami – http://mural24.pl/fototapeta/